Якість верхнього одягу залежить не тільки від зовнішнього покриття, але і від утеплювача. Що стосується пуховиків, то для їх формування можуть використовуватися як натуральні, так і синтетичні матеріали. У чому їхня відмінність, і яким з них віддати перевагу?

Натуральний пух

Натуральний пух (Down) - власне пух, без додавання пера. Може бути гусячим, лебединим, качиним або гагачим. Один з найдорожчих наповнювачів. Зате, вирішивши купити пуховик з такою «начинкою», ви отримаєте надійний захист від найсильніших морозів. Найтепліший - це гагачий пух. Однак в громадському транспорті або в машині це його гідність може стати недоліком: вам буде дуже жарко. Оптимальний варіант - пух лебединий або гусячий. Причому пух білих гусей цінується більше, ніж пух сірих.

Плотность утеплителя в пуховике (Fill power 600/700/800 и т.д)

Головний показник якості пуху - це його пружність (щільність), так що не соромтеся пом'яти виріб в руках. Або розшукайте на виробі маркування FP (Fill power). Даний показник повинен бути не нижче 550 - це гарантія, що пуховик довгий час збереже первинний зовнішній вигляд. Найбільший недолік натурального пуху - здатність викликати алергію. Втім, це велика рідкість. Найчастіше пух у виробах розбавляється пером. Якщо ви хочете купити пуховик хорошої якості, переконайтеся, що обсяг пера становить не більше 20%.

Fill Power характеристика пух перо:

 • до 401 - нехороший пух
 • 401 - 451 - середня якість пуху
 • 451-751 - пух хорошої якості
 • 751 і вище - пух відмінної якості

Натуральне перо

Натуральне перо (Feather) - наповнювач, що використовується, як правило, для розведення пуху. Його використання допомагає зменшити ціну готових виробів. Але велика кількість пера серйозно позначається на здатності пуховиків захищати від холоду.

Вата

Вата (Cotton) - проста вата. Таким чином, ви купуєте звичайний ватник, замаскований під дорожчий товар.

Вовняний ватин

Вовняний ватин (Wool) - матеріал, що складається з 100% натуральної вовни. Досить теплий, легкий і демократичний за ціною.

Поліестер утеплювач 100% в куртках до скількох градусів?

Полиэстер (Polyester) – обыкновенный синтепон. Такой пуховик подойдет для межсезонья, для осени или весны. Зимой в нем будет не вполне комфортно. Главные преимущества данного материала – это однородность, легкость, достаточно высокая прочность на разрыв. Его не так сложно стирать, как натуральный пух. Максимальная температура воздуха, при которой будет комфортно находится в куртке – это до 10 градусов:

Синтетичний пух з мікроволокна - заміна натурального матеріалу. Не викликає алергії, мало важить, легко відновлюється після прання.

Ізософт утеплювач для одягу що це таке?

Ізософт (Izosoft) - штучний матеріал, що складається з дрібних волокон і порожнин між ними. Демонструє чудові теплоізоляційні характеристики. Один його шар замінює за своїми параметрами відразу чотири шари звичайного синтепону. Відмінно переносить прання в автоматичній пральній машині, що спрощує догляд за виробами на його основі.

Утеплювач Ізософт 100/200/300 гр на яку температуру розрахований?

Температура, на яку розрахований матеріал Ізософт варіюється від щільності матеріалу у виробі:

 • 200-300 грамм/1м2 – до -34°С (зима);
 • 100-150 грам / 1м2 - до -9 ° С (весна-осінь);
 • 40-80 грам / 1м2 - вище 0 ° С (весна).

Утеплювач Прімалофт

Прімалофт (Primaloft) - аналог натуральним матеріалам. Вирішивши купити пуховик з таким утеплювачем, ви отримаєте в своє розпорядження легкий, теплий і довговічний предмет гардероба. Структура його волокон є практично точною копією тієї, що характерна для натурального гусячого пуху. Однак за своїми теплоізоляційними властивостями він його перевершує.

Утеплювач Прімалофт на яку температуру розрахований

Температура, на яку розрахований матеріал Прімалофт варіюється від щільності матеріалу у виробі:

 • от 200 грамм/1м2 — от-25°С;
 • 150-200 грамм/1м2 — от -20°С до -25°С;
 • 100-150 грамм/1м2 — до -15°С

Вальтерм утеплювач що це таке?

Вальтерм (Valtherm) - італійська розробка, що складається з безлічі осередків, на зразок сот. Забезпечує відмінну теплоізоляцію, пропускаючи при цьому пар і вологу. Це матеріал, який забезпечить вам максимальний комфорт навіть при активному русі, так як пропускає повітря і зберігає тепло. І все це при невеликій вазі виробів.

Вальтерм утеплювач температурний режим

Температура, на яку розрахований матеріал Вальтерм варіюється від щільності матеріалу у виробі:

 • до 45 грам / 1м2 - від + 5 ° С до + 15 ° С (весна);
 • 45-60 грамм/1м2 — от 0°С до +10°С (весна);
 • 60-100 грамм/1м2 — от +5°С до -10°С (осень-весна);
 • >100 грамм/1м2 — до -15°С

Тинсулейт

Тинсулейт (Thinsulate) - ще одна версія штучного пуху, яка була розроблена вченими для використання в костюмах космонавтів. Тепер купити пуховик з таким утеплювачем може будь-хто. Товщина волокон Тинсулейт в 50-70 разів менше товщини людської волосини. Це робить матеріал дуже легким і дозволяє створювати більш ефективну повітряний прошарок на шляху у холоди. Було встановлено, що тінсулейт в 1,5 рази тепліше натурального пуху. При цьому він не викликає алергії, має високий ступінь пружності і не боїться прання. Він не вбирає вологу і швидко сохне.

Тинсулейт на яку температуру розрахований

Температура, на яку розрахований матеріал Тинсулейт варіюється від щільності матеріалу у виробі:

 • от 200 грамм/1м2 — от 20°С;
 • 150-200 грам / 1м2 - -15 до -20 ° С;
 • 100-150 грамм/1м2 — -10°С до -15°С

Изософт / Тинсулейт / Вальтерм или Прималофт что лучше и теплее?

Який же вибрати матеріал? Якщо вам потрібен пуховик на осінь або теплу зиму, віддавайте перевагу недорогим штучним наповнювачам. Для холодної ж зими підійде модель тільки з натуральним або високоякісним штучним матеріалом.

Чтобы определить наилучший материал, следует учитывать различные факторы. В случае сравнения этих искусственных материалов с натуральным пером (пухом), многие отдадут предпочтение синтетическому материалу ввиду его практичности и долговечности. Все искусственные утеплители будь то Изософт или Тинсулейт или Вальтерм или Прималофт являются высококлассными наполнителями, которые обладают рядом положительных достоинств. Что именно выбрать, решать Вам, исходя описания этих материалов, представленных в данной стать.

Вдалого вибору!